Chyba każda kobieta chciałaby umieć skutecznie podkreślać swoje atuty i maskować wady za pomocą makijażu. Aby uzyskać taki efekt potrzebujemy nie tylko pewnych umiejętności, ale również odpowiednich kosmetyków. Jednym z nich jest rozświetlacz.

Jak używać rozświetlacza na kości policzkowe

rozświetlacz na kości policzkowePięknie wyeksponowane kości policzkowe są marzeniem wielu z nas. Jednak kobiety na co dzień rzadko je podkreślają, ponieważ nie wiedzą jak prawidłowo to zrobić. Zdarza się też, że niektóre z nas używają po prostu pierwszego lepszego różu do policzków, który nakładają ukośnie, poniżej linii kości policzkowych, co jest częstym błędem makijażowym. Jeśli chcemy uzyskać efekt idealnie wyrzeźbionych kości policzkowych oraz nadać skórze promienny, zdrowy wygląd, należy użyć kilku kosmetyków na raz. Policzki podkreślamy już po nałożeniu podkładu oraz pudru matującego. Najpierw podkreślamy je bronzerem, nakładanym lekko poniżej ich naturalnej linii. Następnie nakładamy rozświetlacz na kości policzkowe, minimalnie powyżej bronzera. Dopiero po zaaplikowaniu tych dwóch kosmetyków, na ich łączeniu używamy różu. Najwięcej nakładamy go na części policzków, które uwypuklają się podczas uśmiechania. Oczywiście trzeba pamiętać aby wszystkie kosmetyki dokładnie rozetrzeć, tak, żeby nie były widoczne wyraźne przejścia między nimi. Bardzo duże znaczenie ma również ich dobranie do naszego typu skóry, a  w szczególności do jej karnacji. Choć nakładamy na policzki aż trzy kosmetyki, maja one w efekcie być tylko lekko podkreślone, a nie wyraźnie wymalowane. Jeśli kolory kosmetyków nie stapiają się z naszą cerą, to znaczy, że powinnyśmy poszukać innych. Dobry rozświetlacz przyda nam się nie tylko do policzków. Można z jego pomocą konturować owal całej twarzy. Pamiętajmy, że dobry rozświetlacz ma tworzyć gładka taflę. Nie wybierajmy tego, który zostawia na twarzy drobinki przypominające brokat, ponieważ efekt będzie zbyt przerysowany. Tego typu rozświetlacze zostawmy sobie na karnawał lub na inne tego typu specjalne okazje. Używanie roświetlacza nie jest wskazane przy wyraźnych zmarszczkach oraz wypryskach. 

Rozświetlacz to często niedoceniany kosmetyk. Wiele kobiet uważa, że wykonanie makijażu z jego zastosowaniem jest trudne i wymaga reki profesjonalistki. Wystarczy jednak trochę wiedzy i praktyki, aby przekonać się, że każda z nas może go używać.