Wykonywanie nietypowych podwieszeń sufitów bądź po prostu szybkie i skuteczne wyrównanie ścian w mieszkaniu lub domu będzie wymagało wykorzystania płyt gipsowo-kartonowych. Są też idealnym rozwiązaniem, kiedy chcemy wygłuszyć mieszkanie i uwolnić się od dźwięków dochodzących z sąsiednich lokali. 

Właściwości płyt gipsowo-kartonowych

płyta rigipsRemont domu jest bardzo uciążliwy i czasochłonny, dlatego tak istotne są rozwiązania, które cechuje łatwość i szybkość montażu. Właśnie takie cechy ma płyta Rigips, która posiada niezwykle wiele zastosowań. Przede wszystkim są to płyty wykonane z gipsu i kartonu, które w odpowiednich kawałkach mocujemy przy wybranej powierzchni. Schną one o wiele krócej niż klasyczny tynk, a ponadto dają więcej możliwości – można nimi dowolnie kształtować pomieszczenia, mogą służyć jako podwieszenie sufitu bądź wyciszenie ścian. Jeśli zdecydujemy się na płyty o odpowiednich parametrach, to będą one odporne na wilgoć, która jest częstym towarzyszem ścian w starym budownictwie, ale także na wysokie temperatury, dzięki czemu będą stanowiły dodatkową ochronę przez rozpyleniem ognia w mieszkaniu. Wyróżniamy kilka rodzajów płyt gipsowo-kartonowych – akustyczne, które chronią przez dźwiękiem, impregnowane, idealnie nadające się do wilgotnych pomieszczeń typu kuchnia lub łazienka oraz płyty giętkie, które są na tyle cienkie, że umożliwiają dowolne i kształtowanie i tym samym nadawanie pomieszczeniom oryginalnego wyglądu. 

Płyty gipsowo-kartonowe są nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem w pracach przy wykończeniach lokalu. Warto je zastosować, ponieważ posiadają właściwości zapewniające bezpieczeństwo, a także są szybkie w montażu. Ponadto ich cechy sprawiają, że można wykorzystać je w każdym pomieszczeniu, niezależnie od warunków zewnętrznych, jakie będą w nich panować.