Przeładunek bagażu i transportowanych przesyłek musiał odbywać się sprawnie i szybko, zwłaszcza jeśli ładunek miał być załadowany na samolot przygotowywany do startu. Infrastruktura terminala jednak znacznie utrudniała cały proces i spowalniała wykonywanie przeładunku, czasem wywołując opóźnienia. Terminal bowiem był dość przestarzały, i nie posiadał większości udogodnień widywanych na bardziej nowoczesnych obiektach. Modernizacja więc miała zacząć się właśnie od przestrzeni magazynowej.

Zaawansowane systemy przeładunku

systemy przeładunkoweJako jeden z pierwszych terminali w sieci, zdecydowaliśmy się wyposażyć magazyny w najnowocześniejsze systemy ułatwiające przeładunek i transfer przesyłek z samochodów transportowych do samolotów i odwrotnie. Mimo iż najróżniejsze systemy przeładunkowe były od dawna w użyciu na wielu obiektach przemysłowych i handlowych, do naszych magazynów wybraliśmy odmianę najbardziej zaawansowaną. Nasz system składał się bowiem z rampy załadowczej o regulowanej wysokości, która mogła być dopasowana do wysokości wszystkich samochodów dostawczych, zarówno dużych pojazdów ciężarowych jak i samochodów kurierskich. Odbiór przesyłek ułatwiała wysuwana platforma, dzięki której z łatwością można było załadować lub rozładować pojazdy nie posiadające własnej rampy na naczepie czy przestrzeni transportowej. Platforma wyposażona była w wózek elektryczny o dużej ładowności, znacznie ułatwiający transport towaru po terenie magazynu, a do przenoszenia ładunku o szczególnie dużej wadze czy gabarytach służyły wysięgniki, umieszczone pod sufitem. Mogły one zabrać ładunek ważący nawet wiele ton, co pozwalało odciążyć wózki widłowe od konieczności transportowania bardzo ciężkich towarów, jak również przyśpieszyć ich przeładunek do innego pojazdu.

Udogodnienia miały również na celu ułatwienie kierowcom pojazdów transportowych ustawienie się na rampie, jak również samą pracę na terenie rampy załadowczej, i składały się zarówno ze świateł pozycyjnych, pomagających kierowcom ustawić pojazd we właściwym miejscu, jak i ze stoperów wykonanych z miękkiego tworzywa, zapobiegającego przypadkowym uderzeniom o ściany rampy. Pracę na terenie załadunku ułatwiały rękawy termiczne, rozstawiane w przypadku bardzo niskich, czy wysokich temperatur.

Kategorie: Budownictwo