Każdy rodzaj prac ziemnych, na znacznych głębokościach, obarczony jest ryzykiem powstania osuwiska. Nigdy nie możemy być pewni, czy gleba jest dostatecznie stabilna. Dlatego do zabezpieczania wykopów podczas prac ziemnych, stosuje się różnego rodzaju szalunki. Metalowe systemy szalunków aluminiowych albo boksów stalowych, są gwarancją, iż podczas prac nie zagrożą nam osuwiska.

Cennik zakupu i wynajmu szalunków

szalunki do wykopów cenaNowe, nieużywane systemy szalunkowe są bardzo drogie. Ceny podstawowych, najprostszych szalunków aluminiowych z 4 śrubami rozporowymi, zaczynają się od ok. 4-5 tyś. złotych. Pojedynczy szalunek przydaje się przy drobniejszych pracach i naprawach, np. rur, kanalizacji. Jednak w przypadku długich wykopów i inwestycji na dużą skalę, cena zakupu skomplikowanego systemu kilku szalunków może liczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych.  Jest to dla wielu małych i średnich firm, kwota zaporowa. Dlatego zamiast zamrażać pieniądze, przeznaczając je na zakup drogich, choć porządnych szalunków, wolą tak zaplanować prace, by korzystać z profesjonalnego wynajmu. Firmy dostarczające wysokiej klasy szalunki na budowę, operują cennikiem z wynajmem na doby. Zatem możemy tak zaplanować prace ziemne przy wykopach, by maksymalnie skorzystać z usługi. Jeśli interesują nas szalunki do wykopów cena zależała będzie od dwóch czynników. Wynajem samego szalunku oraz dowóz i odbiór z placu budowy. Szalunki można wynająć w wielu miastach, na terenie całego kraju. 

Pożyczając u sprawdzonego dostawcy szalunków, mamy pewność, że sprzęt jest sprawny, bezpieczny oraz posiada wszelkie certyfikaty jakości. Aluminiowe, bądź stalowe systemy szalunków nadają się do wielokrotnego użytku. To stanowczo najbardziej opłacalna opcja skorzystania z zabezpieczenia wykopów.

Kategorie: Budownictwo