Na polskim rynku nie bez powodu znajdziemy dość zróżnicowany asortyment rowerów proponowanych osobno dla kobiet, dla mężczyzn i dla dzieci. W największym stopniu zróżnicowanie to związane jest z koniecznością zaspokojenia różnych potrzeb, jakie zgłaszamy w zakresie wyposażenia roweru, które powinien on posiadać, by być dla nas w pełni przydatnym produktem, który będzie znajdować częste zastosowanie w naszym przypadku.

Klasyczny rower trekkingowy

klasyczny kross trans 6.0Jedną z kategorii rowerów, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów, są rowery trekkingowe. Są to sprzęty, które umożliwiają nam realizowanie długich wycieczek rowerowych, często w trudnych warunkach, jeśli chodzi o ukształtowanie terenu. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilku producentów rowerów, w których asortymencie znajdziemy również szeroki wybór rowerów trekkingowych. Jednym z nich jest firma Kross, która dzięki doskonałej jakości produktów cieszy się dużym uznaniem wśród klientów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się klasyczny Kross Trans 6.0, który stanowi idealne odzwierciedlenie standardowego roweru trekkingowego. Jest on zrealizowany przy wykorzystaniu niezwykle lekkiego, ale jednocześnie odpowiednio wytrzymałego aluminium, co sprawia, że nie mamy problemu z przenoszeniem roweru, ale jednocześnie będzie on w odpowiedni sposób odporny na różnego typu uszkodzenia związane, np. z przewróceniem się sprzętu lub upadkiem na trasie. W kwestii odporności na uszkodzenia związane z upadkiem roweru lub uderzeniem o twardy element, nie bez znaczenia jest też fakt, iż farba nakładana jest w sposób ograniczający znacząco odpryski. Dzięki temu nasz rower zachowuje odpowiednio estetyczny wygląd przez bardzo długi czas. Dla wielu osób ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ dokonując zakupu roweru za określoną kwotę pieniędzy oczekują oni, że będą mogli cieszyć się pięknym produktem przez wiele lat.

Rzecz jasna, rower trekkingowy powinien cechować się nie tylko cechami świadczącymi o wytrzymałości, ale również i takimi, które zwiększają w naszych oczach jego funkcjonalność. Z tego też powodu, rower Trans 6.0 wyposażony jest w dobry napęd i siedem zróżnicowanych biegów, umożliwiających nam dostosowanie funkcjonalności roweru do naszych potrzeb związanych chociażby z ukształtowaniem terenu.