Wiele osób, które mają problem w poruszaniu się, korzysta z lasek, balkoników, czy wózków inwalidzkich. Jest to przydane rozwiązanie, ale wymaga wkładu własnych sił żeby się poruszać. Lepsze są pojazdy elektryczne dostosowane do wymagań inwalidów.

Jak wyglądają trójkołowe skutery dla inwalidów?

skutery inwalidzkie trójkołowyInwalidzi, którzy mają orzeczoną grupę inwalidzką, mogą się starać o uzyskanie dofinansowania na zakup skutera inwalidzkiego, który jest zasilany energią elektryczną. Wystarczy mieć zgodę lekarza specjalisty na poruszanie się takim pojazdem i stwierdzoną dysfunkcję narządu ruchu, aby można było uzyskać do pięciu tysięcy złotych dodatku. Skutery inwalidzkie trójkołowy model jest najczęściej wybierany przez takie osoby, ponieważ posiada przystępną cenę, a po odjęciu dofinansowania, niewiele pozostaje do zapłaty. Trójkołowy skuter jest doskonały dla osób starszych, które mają problemy w poruszaniu, ponieważ ma niewielkie rozmiary i łatwo nim kierować. Wyposażony jest w standardowy pas bezpieczeństwa, komfortowy fotel z regulowanym oparciem i podłokietnikami. Pojazd dla inwalidów jest doskonale przemyślany pod względem praktyczności. Może mieć koszyk na zakupy umieszczony z przodu na kierownicy, lub z tyłu za siedzeniem. Ma kompletne oświetlenie składające się z lampy przedniej, tylnych świateł i kierunkowskazów. Można nim jeździć w dzień i w nocy. Jego napęd elektryczny zapewnia cichą pracę silnika i ekonomiczne koszty utrzymania. Wystarczy po przejechaniu sześćdziesięciu kilometrów naładować akumulator.

Na jazdę skuterem inwalidzkim trójkołowym nie potrzeba mieć specjalnego zezwolenia. Można nim bez problemu jeździć po ulicach, alejkach, czy powierzchniach sklepowych. Jest kompaktowy, więc bez problemu zaparkujemy nim na zatłoczonym parkingu.