Od najmłodszych lat byłem zafascynowany podróżami. W odróżnieniu do moich kolegów i koleżanek nie byłem zainteresowany grą w piłkę czy chodzeniem na imprezy, zamiast tego czytałem mnóstwo książek o kulturach w różnych krajach na całym świecie i oglądałem filmy dokumentalne. Po ukończeniu szkoły średniej, pomimo początkowej niechęci za namową rodziców poszedłem na studia, gdzie moja przygoda z podróżami zaczęła się na dobre.

Niepowtarzalne statuetki z różnych kontynentów

wyjątkowe statuetki na zamówienieWybrałem jedyny interesujący mnie kierunek, czyli kulturoznawstwo na jednym z warszawskich uniwersytetów. Rodzice nie byli zadowolenie moim wyborem, ale widząc moją determinację szybko skapitulowali prosząc mnie tylko, żeby dalej przykładał się do nauki języków obcych, co ich zdaniem było moją jedyną szansą na znalezienie dobrej pracy. Na szczęście miałem dużą zdolność nauki języków obcych i idąc na studia dobrze znałem już angielski i hiszpański, ponieważ to dwa najpopularniejsze języki na świecie. Nie licząc chińskiego oczywiście. Już na pierwszym roku zapisałem się do koła naukowego, którego celem była popularyzacja kultur z różnych stron świata. Ponieważ prowadziliśmy lekcje dla uczniów szkół średnich postanowiliśmy kupić wyjątkowe statuetki na zamówienie, które miały reprezentować kultury z różnych stron świata. W ten sposób na lekcjach prezentowaliśmy różne figurki i posążki z Afryki i krajów azjatyckich, ale też z Europy. Pokazywały one to, z czym kojarzą się dane kraje czy regiony, a ponieważ większość ludzi jest wzrokowcami, takie rekwizyty spotykały się z dużym zainteresowaniem maturzystów, co z czasem zaowocowało prośbą o podwojenie liczby naszych lekcji! Kierownik katedry na uczelni był zachwycony naszymi działaniami i efektami wykorzystania figurek, ponieważ liczba osób składających papiery na nasz kierunek wyraźnie wzrosła, a nasze koło naukowe zostało wybrane najlepszym na uczelni. Katedra kulturoznawstwa już od dawna nie święciła takich sukcesów.

Po trzech latach naszej działalności staliśmy się oczkiem w głowie wśród najważniejszych osób w katerze kulturoznawstwa. Otrzymaliśmy też znacznie większy budżet na nasze projekty, dzięki pojawieniu się sponsorów. W wakacje organizujemy pierwszą wycieczkę do Afryki, podczas której będziemy osobiście kolekcjonować regionalne statuetki do wykorzystania na lekcjach.