Zawsze marzyłam o tym, by zajmować się szeroko pojętym obszarem HR. Poszłam na studia psychologiczne, ponieważ uważałam, że właśnie ten kierunek może być najbardziej przydatny w mojej wymarzonej pracy. Studia ukończyłam z wyróżnieniem i zabrałam się za poszukiwanie pracy. Jeszcze podczas studiów udało mi się zdobyć co nieco doświadczenia zawodowego, nie miałam więc większych problemów ze znalezieniem pracy.

Profesjonalna agencja pracy

outsourcing pracownikówZaczęłam więc pracować w jednej z najbardziej prestiżowych agencji doradztwa personalnego w Polsce. Była to agencja zagraniczna, która miała na całym świecie, w tym również w Polsce, wiele oddziałów. Bardzo ubiłam moja pracę, szybko pięłam się po drabinie kariery i w krótkim czasie awansowałam na stanowisko menedżerskie. W pewnym momencie doszłam jednak do wniosku, że w mojej pracy nie mam już nic do osiągnięcia i czas jest otworzyć własną działalność. Miałam już duże doświadczenie, poza tym wiedziałam, że większość moich klientów pójdzie za mną. Otworzyłam wiec swoją własną agencję pracy i świadczyłam usługi w zakresie rekrutacji pracowników. Bardzo szybko okazało się, że szczególnie duży popyt jest na outsourcing pracowników, wiele firm poszukiwało na krótkie okresy pracowników tymczasowych. Jednocześnie nie chcieli brać na siebie całej papierologii związanej z zatrudnianiem pracownika i tu właśnie z pomocą przyszła im moja agencja pracy, która zapewniała nie tylko pracowników, ale także przejęcie całej pracy formalno-prawnej na siebie. Dzięki temu pracodawca nie musiał się kompletnie niczym martwić, dostawał sprawdzonego pracownika, który doskonale wykonywał swoje zadania, a kiedy potrzeba jego zatrudnienia się kończyła, kończyły się również usługi pracownika. Było to dla wszystkich moich klientów bardzo wygodne i niezwykle chętnie korzystali z tego typu usług.

Dla wielu pracodawców praca tymczasowa i tymczasowy wynajem pracowników jest rozwiązaniem bardzo korzystnym. Często zdarza się bowiem, że jest jakaś praca, do której nie ma potrzeb=y zatrudniać kogoś na stałe, a jedynie na jakiś czas i tutaj właśnie pomóc mogą usługi profesjonalnej agencji pracy, która dostarczy nam potrzebnych pracowników, czy to na czas urlopów czy też w okresie wzmożonej pracy nad jakimś bardzo pilnym projektem lub zadaniem.