Wiele osób poświęca dużą część swojego życia, na to, by odnaleźć coś, co nada mu sens. Jakieś zajęcie, które będzie miało dla nas niesamowite znaczenie. Ktoś może chcieć zostać policjantem i wie o tym od wczesnego dzieciństwa, inna osoba w podeszłym wieku odkryje, że zawsze chciała być ogrodnikiem i zacznie pracować w swoim ogródku. Ja na studiach zorientowałem się, że chciałbym być producentem placów zabaw. To dokładnie to, co chciałbym robić w przyszłości i zamierzam dobrze się do tego przygotować.

W Polsce działają profesjonalni producenci placów zabaw

atestowane place - zabaw producentUwielbiam wymyślać gry i zabawy. Już kiedy byłem małym chłopcem, często myślałem sobie, jak byłoby wspaniale, gdyby ktoś zrobił nam fajny plac zabaw. My nie mieliśmy koło szkoły nic ciekawego. Dzisiaj dzieci mają całkiem fajne place zabaw. Ja jednak chciałbym zostać mistrzem tworzenia takich miejsc, które mają służyć dzieciom jak najdłużej. Jeśli chodzi o atestowane place – zabaw producent powinien być bardzo odpowiedzialny. Ja właśnie taki jestem. Najważniejsze jest dla mnie bezpieczństwo dzieci. Dobra zabawa nie musi być ryzykowna. Dlatego właśnie dzisiaj już nie można robić zbyt wysokich drabinek, których przejście oznacza konieczność ustawiania się w niebezpiecznych pozycjach. Istnieje wiele organizacji, które kontrolują wszystko, co jest ważne dla dzieci i sprawdzają, czy place zabaw są odpowiednio przygotowane. Atestowane place zabaw to podstawa, jeśli chcemy mieć pewność, że dzieciom nic się nie stanie. Ja dopiero zaczynam produkować place zabaw, ale myślę, że jestem właściwą osobą do tej pracy. Mam nie tylko wyobraźnię i spore zdolności manualne, które pozwalają mi tworzyć porządne konstrukcje z drewna. Zależy mi na najmłodszych, którzy chcą bawić się w kreatywny sposób. Na projektowanych przeze mnie placach zabaw znajdą się nie tylko tradycyjne zabawki, ale takze kółko i krzyżyk, szachy oraz małe labirynty. Rozrywek będzie naprawdę sporo. Mam nadzieję, że wszystko spodoba się dzieciakom.

Moje pomysły okazały się bardzo udane. Dzieci wydają się być zachwycone, a ja otrzymuję coraz więcej zleceń. Moje place zabaw są atestowane i każdy potencjalny klient wie, że można mi ufać. W przyszłości mam zamiar mocno rozwinąć swoje koncepcje i stworzyć jeszcze ciekawsze miejsca rozrywki dla dzieci. Na pewno mi się powiedzie.