W dzisiejszych czasach obraz ma niewątpliwie ogromną siłę przekazu. To właśnie obraz najszybciej przykuwa bowiem nas wzrok. Jeśli do tego obraz ten jest na dodatek ruchomy oraz posiada dodatkową ścieżkę dźwiękową, mamy wówczas do czynienia z filmem. Współcześnie produkuje się więc bardzo wiele materiałów audiowizualnych, które mogą z powodzeniem pełnić zarówno formę jednolitej, dosłownej reklamy, jak i ciekawego filmiku informacyjnego, który może zawierać w sobie jedynie subtelne elementy reklamy tzw. lokowanie produktu.

Wrześniowy wideofilm – mój sposób na reklamę

wideofilmowanie wrześniaZ racji tego, że posiadam swój kanał na YouTube, na którym dominują tworzone przeze mnie vlogi z mojego życia codziennego oraz różnego rodzaju relacje z imprez masowych, w których uczestniczę, na pewnym etapie swojej twórczości rozważyłem możliwość zarabiania na swojej pasji. Kiedy posiadałem już duże, aktywne grono subskrybentów (czyli osób, które aktywnie śledzą mój kanał i komentują moje filmy, wchodząc tym samym ze mną w interakcje), odezwała się do mnie pewna firma prywatna, z którą zdecydowałem się nawiązać współpracę. Za ustalone z góry wynagrodzenie zobowiązałem się do stworzenia filmiku o jesieni, w którym ulokowane zostaną produkty danej marki. Wideofilmowanie września zajęło mi niecałe dwa tygodnie, a z powstałych w ten sposób materiałów stworzyłem klimatyczny, ciekawy filmik, w którym poleciłem moim odbiorcom konkretny ośrodek wypoczynkowy, w którym mogą cieszyć się piękną, jesienną pogodą np. podczas weekendowego weekendu ze znajomymi.

Stworzona przeze mnie materiał obfitujący w piękne, jesienne ujęcia, został obejrzany przez blisko 10000 osób. Tak ogromny zasięg filmu przyczynił się do tergo, że wielu moim odbiorców skorzystało z usług reklamowanego przeze mnie ośrodka wypoczynkowego. Współpraca ta była więc dla nas obopólną korzyścią. Miałem możliwość zrealizowania swojej wizji artystycznej oraz zarobienia na niej uczciwych pieniędzy, firma zlecająca mi jego wykonanie pozyskała natomiast nowych klientów.