W wielu firmach konieczne jest korzystanie z różnego typu palet czy wózków używanych do składowania lub transportu różnych rzeczy. W całej Europie obecnie używa się do takich celów wózków transportowych, które potocznie określa się jako gitterbox. Te wózki są niezwykle praktyczne i świetnie się sprawdzają już nawet w dużych marketach gdzie często je możemy spotkać. 

Pojemne wózki transportowe

gitterboxJak wszystkim dobrze wiadomo, do efektywnej pracy konieczne jest to by była dobrze zorganizowana. Tyczy się to obecnie w zasadzie każdej branży. Urządzeniami, które mogą nam w dużym stopniu pomagać w zorganizowaniu sobie pracy w miejscu gdzie ją wykonujemy są wózki transportowe. Od jakiegoś czasu szczególnie dużą popularnością cieszą się wózki gitterbox. Sprzęt ten jest wykonany z bardzo solidnych materiałów, które są odporne na wpływ najróżniejszych czynników mechanicznych oraz chemicznych. Gitterbox swoim wyglądem przypomina wózek na kółkach, który jest wykonany z siatki. Na dzień dzisiejszy producenci tychże wózków inwestują dodatkowo w warstwy ochronne z cynku. Dzięki temu wózki mają zapewnioną dodatkową ochronę przed pojawianiem się ognisk korozyjnych. Wózki transportowe gitterbox obecnie mogą się sprawdzać doskonale nawet w pracy w ekstremalnych warunkach. Możemy z powodzeniem używać ich tam gdzie zachodzi ryzyko uszkodzenia mechanicznego. Sprawdzają się zarówno w pracach pod dachem jak również na zewnątrz.

Każdy wózek gitterbox jest wykonany w zgodzie z pewnymi standardami dotyczącymi wymiarów. Dzięki temu wszystkie wózki tego typu idealnie do siebie pasują i można je układać jeden na drugim. Jest to niezależne od tego kto jest producentem takich wózków. Taka standaryzacja może nam bardzo ułatwić pracę oraz zapewni bardziej komfortowe korzystanie z tychże wózków.