Jakiś czas temu postanowiliśmy z mężem, że musimy zainwestować i w końcu zrobić remont mieszkania. Mieszkamy w trzech pokojach, które odziedziczyliśmy po moich dziadkach i do tej pory nie robiliśmy w nim remontu. Sami wiecie jak wyglądają mieszkania po starszych ludziach. Wiem, że obecnie wraca wystrój naśladujący PRL, ale jednak postanowiliśmy wykorzystać w mieszkaniu projekt bardziej nowoczesny. 

Poszukiwania listew przypodłogowych w sklepach

listwa przypodłogowa wysokaRemont zrobiliśmy gruntowny. Rozpoczęliśmy od wymiany elektryki oraz hydrauliki, a także wyburzyliśmy ścianę pomiędzy pokojem a kuchnią i zrobiliśmy aneks kuchenny. Następnie przyszła kolej na gładzie, malowanie, panele. Fachowiec, który robił nam remont poinformował nas, że do wykończenia podłogi będzie nam potrzebna listwa przypodłogowa wysoka. Ja się na tym kompletnie nie znam, więc ciężko było mi nawet sobie wyobrazić jak taka listwa wygląda. Z fachowcem umówiliśmy się, że sami wybieramy i kupujemy materiały, oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu jakich będziemy potrzebować. Okazuje się, że listwa przypodłogowa wysoka jest bardzo popularna w marketach. Wybór też jest spory, nie miałam nawet takiej świadomości, że w ten sposób to wygląda. Razem z mężem wybraliśmy się na łowy. Pojeździliśmy po różnych marketach budowlanych, popytaliśmy pracowników, które modele polecają. W końcu listwa przypodłogowa długa wróciła z nami do domu i mogła zastać zamontowana.

Moje mieszkanie po remoncie wygląda pięknie. Niedługo jeszcze dowiozą nam ostatnie meble, które dopełnią całości i mieszkanie będzie w pełni wykończone. Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że listwa przypodłogowa wysoka jest tak ważnym elementem, ale bez niej podłoga wyglądała źle. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na generalny remont i jestem zadowolona z końcowego efektu.