Każda kobieta boi się zmarszczek i zmian w wyglądzie spowodowanych starzeniem się skóry. Mimo, że jest to proces nieodwracalny, istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na jego opóźnienie i niwelowanie skutków.

Zabiegi kolagenem linerase

kolagen lineraseZabiegi medycyny estetycznej pozwalają na odbudowę skóry i jej regenerację, przywrócenie utraconej sprężystości i jędrności. Jednym z takich zabiegów jest kolagen linerase. Polega on na podawaniu roztworu z proszku w formie płynnej w ramach zabiegu mezoterapii pod skórę za pomocą cienkiej, krótkiej igły. Po zaaplikowaniu preparatu, skóra poddawana jest delikatnemu masowaniu po to, aby rozprowadzić w niej substancję. Substancja jest wysoce bioaktywna, stymuluje produkcję fibroblastów i włókien kolagenowych, które przyczyniają się do poprawy jędrności skóry i do jej lepszego wyglądu. Preparat powoduje również odbudowę skóry i przywraca jej delikatną sprężystość, przez co wygładza zmarszczki, redukuje wiotkość, rozstępy a nawet i blizny. Skóra staje się wyraźnie odmłodzona i gładka. W Polsce kolagen linerase jest jedynym dostępnym na rynku kolagenem podawanym w formie injekcji, czyli zastrzyków podskórnych. Jest on znany w naszym kraju od 2015 roku i dostępny podczas zabiegów w wybranych gabinetach kosmetycznych. Jest to preparat bezpieczny w stosowaniu i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Oczywiście, przed zabiegiem musimy skonsultować z kosmetologiem, czy jest on dla nas odpowiedni.

Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu poprawę komfortu naszego życia. Nie możemy z nimi przesadzać, jednak w odpowiedniej ilości na pewno nie szkodzą naszemu zdrowiu. Specjaliści dobierają odpowiednie zabiegi i preparaty, dlatego najlepiej udać się po poradę do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego.