Całkiem niedawno wybudowaliśmy i urządziliśmy nasz nowy dom. Wprowadziliśmy się do niego całą naszą trójką i dzisiaj mieszkamy w niewielkim, ale bardzo przytulnym domku. Ja, moja żona i nasz synek uwielbiamy spędzać czas w ogrodzie. Mamy tam sporo różnych atrakcji, które umilają nam wspólne spędzanie wolnego czasu. Całą trójką zawsze marzyliśmy o dużym basenie. I teraz gdy już mieszkamy w nowym domu postanowiliśmy spełnić nasze wielkie marzenie.

Basen ogrodowy zamówiłem u producenta

baseny ogrodowe całoroczne 132cmZorganizowanie basenu do naszego ogrodu z przyjemnością wziąłem na swoje barki. Wcześniej całą naszą trójką obejrzeliśmy kilka koncepcji w internecie. Zgodnie stwierdziliśmy, że najlepszą opcją będzie basen, z którego będziemy mogli korzystać przez cały rok. Poza tym zdecydowaliśmy się na basen wkopany w ziemię, czyli taki, który będzie już w jednym i tym samym miejscu na stałe. Takie rozwiązanie to ogromne ułatwienie, bo takie baseny nie wymagają właściwie żadnych prac związanych z ich utrzymywaniem. Wystarczyło jedynie nalać wody i poczekać aż się nagrzeje. Zacząłem od tego, że przejrzałem wszystkie baseny ogrodowe całoroczne 132cm głębokości i znalazłem jednego producenta, który oferował również ich montaż. Było to dla mnie oczywiste, że ktoś musi nam taką instalację basenu wykonać. Sam nie dałbym rady niczego w tym zakresie zrobić. Po raz kolejny naradziliśmy się wszyscy i zamówiliśmy basen o powierzchni dwudziestu metrów kwadratowych. To naprawdę ogromny basen jak dla trzyosobowej rodziny. Ale tak sobie wymyśliliśmy, żeby zrobić sobie taki basen z rozmachem. W sumie to była to najlepsza decyzja z możliwych, bo ten basen wychodził najkorzystniej kosztowo. W każdym razie pozostało jeszcze zamienić ten basen w całoroczny. Tym też zajęła się firma montażowa. Zamontowali w naszym basenie ogrzewanie wody oraz zadaszenie, z którego można było opuszczać ściany wykonane ze specjalnego tworzywa.

Latem nasz przydomowy basen może być odkryty, ale jest nad nim dach, który chroni przed nadmiernym słońcem. Na zimę możemy zamknąć basen specjalnie wysuwanymi ściankami. A wtedy mamy kryte kąpielisko tuż obok domu. Nie ukrywam, że instalacja takich luksusów nie jest tania, ale za to komfort wypoczywania we własnym domu osiąga poziom absolutnego maksimum. Dzięki zadaszeniu część basenu jest latem odpowiednio zacieniona.